Lenovo IdeaPad 320-15ABR 80XS0024US / 80XS00DJUS 15.6″
Flash Sale end in:
Out of stock
Delivery & Return
Rules
Interpretation and Definitions
Technical Details
| Screen Size | 15.6 inches |
|---|---|
| RAM | 6 GB |
| Hard Drive | 1 TB mechanical_hard_drive |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon R4 |
| Chipset Brand | amd |
| Wireless Type | 802.11.a, Bluetooth |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
Other Technical Details
| Brand Name | Lenovo |
|---|---|
| Series | Lenovo Ideapad |
| Item model number | T8TJG |
| Operating System | Windows 10 |
| Item Weight | 4.85 pounds |
| Product Dimensions | 14.9 x 10.2 x 0.9 inches |
| Item Dimensions L x W x H | 14.9 x 10.2 x 0.9 inches |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 2 |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Hard Drive Interface | USB 2.0 |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
Warranty
20 days hardware warranty
3 days return & exchange policy.
Laptop Condition:
Open Box (Used A Grade Condition)
Free Add-ons:
Free Gifts
Technical Details
| Screen Size | 15.6 inches |
| RAM | 6 GB |
| Chipset Brand | amd |
Other Technical Details
| Brand Name | Lenovo |
| Series | Lenovo Ideapad |
| Item model number | T8TJG |
| Item Weight | 4.85 pounds |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 2 |
Warranty
20 days hardware warranty
Laptop Condition:
Free Add-ons:
Free Gifts
Reviews
Be the first to review “Lenovo IdeaPad 320-15ABR 80XS0024US / 80XS00DJUS 15.6″” Cancel reply
Related Products
Dell Latitude 15 5590 - 8th Gen Ci5 QuadCore 08GB 256 GB SSD 15.6" FHD 1080p
- ✓ 1 month Warranty
- ✓ Free Delivery above 1500Aed
- ✓ Cash on Delivery only
Dell latitude 3520 i5 11th gen 15 inch
د.إ950.00 – د.إ1,250.00Price range: د.إ950.00 through د.إ1,250.00- ✓ 1 month Warranty
- ✓ Cash on Delivery only
HP 250 G7 Core i7-8565U 8GB 256GB SSD 15.6 Inch Windows 10 Pro Laptop
د.إ2,000.00- ✓ 1 month Warranty
Lenovo V130 Core i5-8250U 8GB 256GB SSD 15.6 Inch Full HD Windows 10 Home Laptop
Acer Nitro 5 AN515 Laptop: Core i5-8300H, 15.6inch Full HD IPS Display, 8GB RAM, 256GB SSD, NVidia GTX 1050 Ti 4GB Graphics
- ✓ 1 month Warranty
Lenovo V130-15IKB Core i3-6006U 4GB 500GB 15.6 Inch DVD-RW Windows 10 Home Laptop
Lenovo V155 AMD Ryzen 3 3200U 8GB 256GB SSD 15.6 Inch Full HD Windows 10 Home
HP ProBook 450 G6 5YH15UT#ABA Intel Core i7 8th Gen 8565U (1.80 GHz) 16 GB Memory 256 GB SSD NVIDIA GeForce MX130 15.6" Windows 10 Pro 64-bit
Product categories
Featured Products
Dell XPS 9370 13.3" Touch 8GB 512GB SSD Core™ i7-1165G7 2.8GHz WIN11P, Silver (Refurbished - Excellent)
د.إ1,400.00Original price was: د.إ1,400.00.د.إ1,300.00Current price is: د.إ1,300.00. -
Dell XPS 9370 13.3" 8GB 512GB SSD Core™ i7-1165G7 2.8GHz WIN11P, Silver (Refurbished - Excellent)
د.إ1,300.00Original price was: د.إ1,300.00.د.إ1,200.00Current price is: د.إ1,200.00. -
Dell XPS 9370 13.3" 8GB 512GB SSD Core™ i5-1135G7 2.4GHz WIN11P, Silver (Refurbished - Excellent)
Dell XPS 9370 13.3" 8GB 256GB SSD Core™ i7-8550U 1.8GHz Win10H, Silver (Refurbished - Excellent)